Na tej wyjątkowej płycie, zatytułowanej "Jesteśmy z Wami", znajdzie się pięć największych hitów zespołu, śpiewanych przez Monikę.

Reklama

"Najpiękniejsza rzecz, która może się zdarzyć człowiekowi w mojej branży, to solidarność atystów, w chwili gdy w życiu raptem dzieje się coś złego. To niesłychanie podbudowywuje psychikę. A psychika potrafi czynić cuda. Sam tego doświadczyłem, gdy walczyłem z chorobą" - mówi DZIENNIKOWI piosenkarz Bogusław Mec, który wygrał walkę z rakiem. Ale nie tylko artyści. Wszyscy mogą pomóc muzykom. "Musimy im pokazać, że niecierpliwie czekamy, aż wrócą na scenę. A takie akcje jak festiwal Top Trendy czy inicjatywa DZIENNIKA mogą im ten powrót umożliwić" - ocenia Jacek Cygan. A Maryla Rodowicz deklaruje: "Ja na pewno też się dołączę, kupując tę symboliczną cegiełkę".

Cała Polska pomaga artystom, którzy 28 maja przeżyli tragiczny wypadek drogowy pod Miliczem. Auto Roberta, którym jechali, na zakręcie wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Najbardziej ucierpiała Monika. Z poważnym urazem kręgosłupa trafiła na oddział neurochirurgii Szpitala Wojskowego we Wrocławiu. Robert miał złamany prawy bark, połamane żebra i stłuczone płuco. "Skoro Bóg pozwolił mi chodzić i nie jestem warzywem, to teraz muszę dołożyć wszelkich starań, by walczyć o swoje marzenia"- mówi Janson DZIENNIKOWI.

Jednak oboje dochodzą do siebie bardzo powoli. Lekarze nie są pewni, czy Monika kiedykolwiek będzie mogła chodzić. Nadzieją dla wokalistki może być eksperymentalna operacja za granicą. Jest to kosztowny zabieg i nie ma możliwości, aby takie leczenie zostało zrefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Moniki i Roberta prowadzi Polska Fundacja Muzyczna. Pieniądze można wpłacać na konto: NORDEA BANK S.A. I Oddział w Warszawie, nr konta 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766.

Zespół, mimo tragedii, ani myśli o zakończeniu kariery. "Chcę jak najszybciej wrócić do zdrowia, wyjść ze skorupy i komponować"- mówi DZIENNIKOWI Janson.

Już niedługo na ekranach pojawi się najnowszy teledysk grupy do piosenki "Tyle siły mam". Utwór powstał wiosną tego roku i zapowiada płytę koncertową. Słowa napisała Monika Kuszyńska, muzykę Robert Janson. "Tekst piosenki odnosił się co prawda do zupełnie innych wydarzeń, jednak teraz sprawia wrażenie, że opisuje to, co wydarzyło się feralnej niedzieli w okolicach Milicza" - napisali muzycy na swojej stronie internetowej.