Oryginalny tytuł książki w tłumaczeniu to "Nigdy nie pozwól wypchać swojego psa i inne rzeczy, których się nauczyłem". Nawiązuje on do smutnego wydarzenia z dzieciństwa aktora, kiedy zdechł jego ulubiony pies. "Chciałem zatrzymać Rapsodię na zawsze, dlatego zgodziłem się, aby ją wypchać. Nie miałem pojęcia, że to zepsuje pamięć o psie, który był moim najlepszym przyjacielem" - opowiada autor. I ostrzega innych przed podobnymi pomysłami.

Reklama

Aktor ujawnia też, że odkąd skończył pół roku, przyglądał się półnagim kobietom w garderobie teatru. Potem zaczął ukradkiem popijać piwo z kufli komików, przyjaciół ojca. "Miałem osiem lat, gdy zobaczyłem kartkę z kilkoma zdaniami rozpoczętego właśnie przez ojca skeczu. Wtedy dotarło do mnie, że chcę być pisarzem. Rok później, mając już doświadczenie w podglądaniu aktorów zza kulis, marzyłem tylko o aktorstwie" - opowiada Alda.

I udało mu się. Przez wiele lat był ulubieńcem amerykańskich telewidzów, a rola w serialu "M.A.S.H." uczyniła z niego gwiazdę. Grał w wielu filmach kinowych i telewizyjnych. Wystąpił między innymi w trzech filmach Woody Allena: "Zbrodnie i wykroczenia", "Tajemnica morderstwa na Manhattanie" i "Wszyscy mówią kocham cię".