Studio wytwórni Paramount, w którym powstawał serial, świeci pustkami. Wszystkie gadżety, mundury i makiety statków kosmicznych trafiły na aukcję. Co prawda, fani błagali producentów o jeszcze przynajmniej kilka odcinków, ci jednak byli nieubłagani. Ostatnia seria, "Enterprise", miała bardzo niską oglądalność, więc biznes zabił legendę i zrezygnowano z produkcji.
Pierwsze odcinki serialu pojawiły się we wrześniu 1966 r. Przygody załogi kosmicznego statku "Enterprise" ściągały przed ekrany miliony widzów. Później pojawiały się kolejne seriale - "Start Trek: Następne Pokolenie", "Deep Space Nine", "Voyager" i "Enterprise". Oczywiście sukces serii przeniesiono do kin i powstało dziesięć pełnometrażowych filmów. Serial trafił też na ekrany komputerów, by gracze na całym świecie mogli wcielić się w rolę kosmicznych dowódców.
Według pomysłów twórcy serii Gene'a Roddenberry'ego, ludzie i kilka innych obcych ras stworzyli Kosmiczną Federację Planet. Bohaterami serialu są dowódcy statków kosmicznych federacji, którzy podróżują po całym kosmosie i przeżywają pełne grozy przygody.
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.