Gwiazdą serialu jest - w przeszłości członek legendarnej brytyjskiej grupy "Monty Pythona". Powiedział on, że jest pod dużym wrażeniem tego, co zobaczył w Częstochowie.

Reklama

"To jest pełne mocy doświadczenie przybyć w takie miejsce jak to. To jest coś budującego - wszystkie te wnętrza zabudowań, jak np. zakrystia; ale najbardziej interesującą rzeczą jaka tu jest, jest Madonna. W rzeczy samej, jestem Nią bardzo zafascynowany. To jest symbol tego kraju, Polski, duchowego życia. Wywarła na mnie bardzo, bardzo duże wrażenie" - powiedział Palin.

Producent i reżyser serialu Roger Mills zapowiada, że Polska odegra ważną rolę w serialu. "Podróżujemy po wszystkich krajach postkomunistycznych Europy Wschodniej, a Polska jest jednym z ważniejszych miejsc, bo w Polsce zaczął się cały przewrót, byliście pionierami w obaleniu komunizmu" - powiedział. "Chcemy
sfilmować Częstochowę, ponieważ to jest duchowa stolica Polski" - podkreślił.

Palin od 18 lat wraz z ekipą filmową realizuje seriale dokumentalne dla telewizji BBC. Do tej pory wyemitowano pięć serii "W 80 dni dookoła świata", "Od bieguna do bieguna", "Pełne koło", "Sahara" i "Himalaje".