Obok "Fur" z Kidman organizatorzy pokażą jeszcze dwa hollywoodzkie filmy - również biograficzne. W "Hoax" Lasse Hallstroma, Richard Gere zostanie Cliffordem Irvingiem. Czyli człowiekiem, który napisał fałszywą biografię miliardera Howarda Hughsa. Natomiast w "The Prestige" Christophera Nolana, Hugh Jackman i Christian Bale wcielą się w role iluzjonistów, którzy walczą ze sobą na śmierć i życie.

Reklama

Po takiej dawce ciężkich, choć niewątpliwie ciekawie opowiedzianych historii, dostaniemy... dwie kreskówki o zwierzakach. Pierwszą już dobrze znamy, to "Skok przez Płot", a druga - "Sezon na Misia" - na dniach wchodzi do polskich kin.

Jednak, jak zwykle, najciekawsze wydają się wszelkie informacje dotyczące samego festiwalu. Co jest najciekawsze w przypadku Rzymu? Na pewno główna nagroda dla najlepszego filmu, która wynosi - bagatela - 200 tysięcy euro (800 tys. złotych). Organizatorzy uchylili również rąbka tajemnicy dotyczącej rywalizacji z Wenecją. I wbrew plotkom o wielkiej wojnie o filmy, oba festiwale walczyły tylko o "The Black Dahlia" Briana de Palmy. I jak pamiętamy, wygrała Wenecja.

1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie odbędzie się pomiędzy 13 a 21 października.