Producentem płyty jest Sir George Martin, za swój wkład w karierę grupy zwany czasem piątym Beatlesem. Uczestniczył przy nagraniu wszystkich, z wyjątkiem ostatniej "Let it be". Pierwszy po 25 latach album stworzono z oryginalnych taśm nagranych w studiu przy Abbey Road. Nowa płyta ma być ścieżką dźwiękową do pokazu grupy cyrkowej Cirque du Soleil (Cyrk słońca) z Las Vegas.

Reklama

Pokazom światowej sławy akrobatów muzyka Beatlesów towarzyszy od czerwca, teraz kończy się praca nad wydaniem pyty, ewentualnie także DVD z nagraniem cyrkowców. Trwający ponad godzinę miks przebojów zaczynają akordy "Hard Day's Night", utwór przechodzi w "Get Back", dalej w "Within You, Without You", któremu towarzyszą bębny z "Tomorrow Never Knows" wymieszane z wokalami z "Penny Lane" i "Strawberry Fields Forever".

"Najważniejsze było odpowiednie wyważenie wszystkich piosenek, tak by żadna zbytnio nie dominowała" - tłumaczy Martin. Album znajdzie się w sklepach pod koniec roku, razem z nagraniem sir Paula McCartneya "Ecce Cor Meum" (Oto serce moje), dedykowanym jego zmarłej żonie.