"Teczka" to opowieść podzielona na dwie części. W pierwszej zobaczymy losy młodej Krysi, która na początku stanu wojennego zostaje zmuszona do wyjazdu z Polski. Druga dzieje się ponad dwadzieścia lat później: z Francji do kraju wraca już dorosła... Christine.

Reklama

Za wszelką cenę chce się dowiedzieć, kto i dlaczego donosił nad nią przed laty. Komu "zawdzięcza" przymusową emigrację. W tę rolę wcieli się znakomita Danuta Stenka.

Koszmary z przeszłości nie oszczędzą Christine. Bolesne wspomnienia obudzą w pamięci także młodzieńczą, niespełnioną miłość kobiety. Czy rzeczywiście warto wracać do trudnej przeszłości?

Obok Stenki w dramacie Kostenki zagra Piotr Adamczyk. Rolę młodej Krysi twórcy obrazu chcą powierzyć debiutantce. Prace na planie filmowym mają ruszyć na trzy miesiące.

Reżyser Andrzej Kostenko dał się poznać publiczności dzięki serialom "Zaginiona" i "Bulionerzy". Na zachodzie Europy jest znany dzięki głośnemu filmowi dokumentalnemu "My blood, your blood" (Moja krew, twoja krew), opowiadającemu o festiwalu w Jarocinie.