Zapowiada sie niezłe kino sensacyjne dla dzieci. Fragglesy będą bowiem zmuszone do opuszczenia swojej baśniowej krainy i udania się do świata ludzi! A tam czyhać będzie na nie mnóstwo pokus, niebezpieczeństw i nieznanych stworzeń. W norkach i podziemnych korytarzach zostawią swoich sąsiadów m.in. ropucha McMoocha, wiedźmę Ple, Ple, która jest niczym innym, jak ... stertą śmieci i uschłych liści. A także jedynego człowieka, jaki pojawiał się dotychczas w serialu - zrzędliwego posiadacza psa Sproqueta, zamieszkującego suterenę. Czy któreś z nich odważy się towarzyszyć Fragglesom? Zobaczymy.

Reklama

Nad scenariuszem kinowego filmu pracuje obecnie Ahmet Zappa, aktor znany między innymi z "Więcej czadu", a także syn kompozytora, gitarzysty i wokalisty Franka Zappy. Jako scenarzysta Zappa zadebiutował ostatnio adaptując na potrzeby kinowego ekranu swoją książkę pt. "The Monstrous Memoirs of a Mighty McFearless". Film na jej podstawie wyprodukuje studio Walt Disney Pictures.

"Fragglesy" zadebiutowały na małym ekranie w 1983 roku. Serial doczekał się pięciu sezonów i pokazywany był w kilkudziesięciu krajach świata.