Na deskach Theater in The Wild powstanie wielka rafa koralowa. To tu zamieszkają kolorowe rybki zwane błazenkami, a wśród nich główny bohater - rybka Nemo.
Gdy zostanie wyłowiony przez nurka i trafi do akwarium w gabinecie dentystycznym w mieście, na ratunek, przez głębie oceanu wyruszą ojciec Nemo - Marlin i wielka zapominalska Dory. Czyhać będzie na nich mnóstwo niebezpieczeństw, m.in. rekiny, które bezskutecznie próbują zostać wegetarianami. W spektaklu nie zabraknie także innych bohaterów z filmu: przywódcy ryb z akwarium, prawdziwego twardziela zwanego Idolem, czy choćby pelikana Nigela i żółwia o imieniu Luzak.

Reklama

Zapowiada się prawdziwa uczta dla oka! Szkoda, że musical będzie trwał tylko pół godziny i dla wielu wielbicieli dzielnej rybki będzie niedostępny... Może by tak w Polsce poddać się modzie na robienie scenicznych wersji animowanych hitów? Bowiem premiera "Finding Nemo: The Musical" zaplanowana jest na styczeń 2007 roku. A już rok później na Broadwayu będzie można oglądać musical o sympatycznym ogrze Shreku i jego przyjaciołach.