Wszystkie opisane poniżej filmy dostępne są w internecie za darmo. Wszystkie uznano za "public domain", czyli stanowiące element dziedzictwa kulturowego ludzkości. Trochę to pompatycznie brzmi, ale liczy się, że są niezłej jakości i zupełnie za darmo. A co do owej jakości, to każdy może zrzucić film w tej wielkości i jakości, na jakie pozwala mu łącze.

Reklama

Ci o wolniejszych łączach zadowolić się mogą plikami ważącymi kilkadziesiąt megabajtów, a tych z szerokopasmowym dostępem do internetu ucieszy fakt, że filmy można obejrzeć w jakości DVD, a nawet wypalić swój własny krążek, o ile mamy w domu odpowiedni sprzęt. Każdy tytuł prowadzi do strony z omawianym filmem w wersji anglojęzycznej.

Karnawał dusz

Uciekła śmierci, teraz śmierć chce ją z powrotem - tak oto reklamowany był Carnival of Souls, film Herka Harveya z 1962 roku. Opowiada historię Mary Henry, jednej z trzech kobiet, które rzekomo miały zginąć w czasie tragicznego wypadku na moście. W tajemniczy sposób cała i zdrowa, w kilka dni po wypadku, pojawia się na brzegu rzeki, do której wpadło jej auto. Ma nadzieję, że jej życie wróci do ładu, lecz w pewnym momencie nawiedza ją duch.

Noc żywych trupów

Jeden z pierwszych filmów o żywych trupach i od razu wielki sukces. Każdy, kto uważa się za prawdziwego fana horrorów, obowiązkowo powinien obejrzeć dzieło George'a Romero. Napięcie grozy rośnie z każdą chwilą, aż osiąga apogeum w dziesięciu ostatnich minutach. Bo chociaż remake filmu z 1990 roku robi większe wrażenie, to żaden nie zastąpi oryginalnej wersji z roku 1968.

Mózg, który nie chciał umrzeć Genialny, acz szalony chirurg eksperymentuje z transplantacjami ludzkich organów i kończyn. Gdy rozbija swoje auto, a jego narzeczona, dosłownie, traci głowę, jego zdolności poddane są największej próbie. Utrzymując przy życiu mózg ukochanej, szuka dla niej zastępczego ciała. Po drodze ginie wiele kobiet, których ciała nie chcą przyjąć obcej świadomości.

Miasto umarłych Młoda studentka przygotowująca pracę semestralną o czarnej magii, odwiedza starą wioskę Whitewood w stanie Massachusetts, rodzinne strony jej profesora historii. Ten rekomenduje jej nocleg w Karczmie pod Krukiem, prowadzonej przez gospodynię panią Newlis. Tam też dziewczyna przeżywa koszmarne spotkania z dziwaczną gospodynią, tajemniczym autostopowiczem i obłąkanym księdzem. W podziemiach domu chwytają ją wiedźmy. Ma zostać poświęcona szatanowi jako ofiara za długie życie starej czarownicy.

Ostatni człowiek na ziemi Apokaliptyczna wizja świata widziana oczami jedynego żyjącego jeszcze człowieka. Film oparty na mrożącej krew powieści Richarda Mathesona I am Legend. Klasyk gatunku z genialnym Vincentem Price'em w roli naukowca Roberta Morgana, uciekającego przed zmutowanymi bandami krwiopijnych potworów. Owe potwory to ludzie zarażeni nieznanym wirusem, powodującym genetyczne zmiany. Jeden Morgan okazuje się niewrażliwy na chorobę...

Nosferatu

Orginalna wersja z 1922 roku. Dreszczowiec spod ręki F.W. Munrau jako pierwsza adaptacja opowieści Brama Stokera o księciu Draculi. Arcydzieło kina niemego z najstraszniejszym obrazem pijącego krew potwora, jaki dotąd nakręcono.

Narzeczona goryla

Głęboko w południowoamerykańskiej dżungli zarządca plantacji zabija swojego przełożonego, by móc spokojnie romansować z jego młodą żoną. Świadkiem zbrodni jest stara Indianka, czarownica lokalnego plemienia, która rzuca na zarządcę klątwę. Od tej pory, każdej nocy, mężczyzna zamienia się w rozszalałą małpę. Pytanie tylko, czy ta transformacja dzieje się naprawdę, czy to tylko złuda i gra w jego własnym umyśle.

Duch w operze W paryskiej operze tajemniczy duch grozi słynnej diwie Carlotcie, która ze strachu rezygnuje ze swej roli w sztuce Fausta. Jej miejsce zajmuje nikomu nieznana Christine Daae. Ona właśnie spotyka owego ducha, zamaskowanego mężczyznę, który - oszpecony po wypadku - żyje w katakumbach pod budynkiem opery. Romantyczna opowieść z dreszczykiem z 1925 roku.

Zamek koszmarów
Książę o sadystycznych upodobaniach torturuje i zabija swoją żonę i jej kochanka. Z ich ciał wycina serca i je ukrywa. Gdy książę po latach żeni się powtórnie, jego wybrankę nawiedzać zaczyna duch zamordowanej kobiety. Pała chęcią krwawej zemsty i będzie prześladować żyjących, aż ktoś zniszczy wyrwane z ich ciał serca.