Sacha urodził się w 1971 roku, w żydowskiej rodzinie walijskiego właściciela sklepu z ubraniami dla mężczyzn i rodowitej Izraelki z irańskimi korzeniami. Uczył się w Saint Columba's College, niezależnej katolickiej szkole w St. Albans. Póżniej uczęszczał do prywatnej szkoły Haberdashers' Aske's Boys' School w Elstree. Skończył historię na uniwersytecie w Cambridge. Grał w studenckim teatrze, m.in. w sztukach "Cyrano de Bergerac" i "Skrzypku na dachu".

Do telewizji trafił w 1994 roku po castingu na prowadzącego program "Word". Baron Cohen wygrał posadę swoim nagraniem wideo, w którym występował jako Kristo, fikcyjny reporter telewizyjny z Albanii (na nim wzorował później postać Borata z Kazachstanu). Prawdziwą sławę zyskał jednak w roku 2000, gdy wcielił się w postać Alego G. "Da Ali G Show" otrzymał nagrodę brytyjskiego rynku telewizyjnego (BAFTA) za najlepszą serię komediową. W 2001 r. Ali G wystąpił w teledysku Madonny "Music".

Rok później Ali G był główną postacią filmu "Ali G Indahouse". Po trzech latach jego postać przestała być anonimowa, co skutecznie utrudniło Cohenowi przeprowadzanie wywiadów "na serio", więc wyjechał do USA. W tamtym okresie narodzili się Borat i Bruno. Kazachski reporter swój pełnometrażowy film już ma, Bruno na swój czeka. Gdy postać Borata zużyje się, na scenę wkroczy Bruno. Lecz kto zastąpi jego...?Reklama