"Spodziewaliśmy się dobrego wyniku, choć nie liczyliśmy na aż tak wysoką oglądalność (blisko 300 tys. - red.). W tym czasie mieliśmy najlepszy wynik ze wszystkich telewizji tematycznych" - mówi DZIENNIKOWI Ewa Maliszewska, odpowiedzialna za promocję kanału dostępnego w kablówkach i na platformach cyfrowych.

Reklama

Kino Polska emituje kinową wersję „Czterech pancernych i psa”. Prawa do niego zakupiło od studia Oko. Film został podzielony na cztery części. Na każdą z nich składają się dwa odcinki serialu. Oprócz samego filmu Kino Polska pokazuje komentarze historyków, a także rozmowy z twórcami i aktorami grającymi główne role: Januszem Gajosem, Franciszkiem Pieczką i Włodzimierzem Pressem.

Choć historycy nie zostawiają na „Czterech pancernych...” suchej nitki, popularnoć filmu nie słabnie od 40 lat. Kilka tygodni temu serial został ponownie wydany na DVD a cały nakład bardzo szybko zniknął ze sklepów. Obecnie film emitowany jest też przez prywatną czeską telewizję Prima. Uwielbienie widać też u internautów.