"Wiadomość o tym, że to może być rak, potraktowałem jako błąd lekarza" - wyznaje Skubikowski. "Palenie rzuciłem 12 lat temu i wiodłem higieniczny tryb życia. W planach miałem obronę pracy doktorskiej z prawa autorskiego i nowe nagrania z Janem Borysewiczem. Diagnoza niestety się potwierdziła, ale szybko nadeszło uspokojenie - to tylko maleńki guzek na strunie głosowej, więc radioterapia, 35 naświetlań i po wszystkim. Niestety, nastąpiło wznowienie, więc tym razem chirurgia. Wycięto mi jedną strunę głosową, miesiąc potem kolejną, wreszcie całą krtań. Jestem niemową".

Całe, niezwykle szokujące wyznanie - spowiedź - Jacka Skubikowskiego publikuje dzisiejszy "Fakt".

Jacek Skubikowski znany jest jako wykonawca takich piosenek, jak "Jedyny hotel w mieście" czy "Weź to do buzi". Jest też autorem tak wielkich przebojów, jak: "Zawsze tam, gdzie ty", "Tacy Sami" Lady Pank oraz "Droga pani z TV" czy "Śmierć w dyskotece!" Lombardu.

Małgorzata Ostrowska, która śpiewała te teksty, nie ukrywa swego podziwu dla artysty: "Jacek ma niezwykły talent do opisywania trudnych rzeczy z lekkością i wdziękiem" - mówi wokalistka. "Gdy pisał <Drogą panią z TV> bardzo zręcznie ominął cenzurę, mówiąc jednocześnie o rzeczach w tamtych czasach bardzo ważnych. Mam nadzieję, że Jacka nic gorszego już nie spotka. Bardzo bym chciała, by usłyszał moje nowe piosenki, bo to on był tą osobą, która zachęciła mnie do samodzielnego pisania tekstów."

Posłuchajcie fragmentu nagrania Jacka Skubikowskiego "Jedyny hotel w mieście" ze składanki "Złota kolekcja".Reklama