Niemal równocześnie z wprowadzeniem na ekrany nowej produkcji poprzedni film studia "Wallace i Gromitt: Klątwa królika" został wyróżniony prestiżową nagrodą British Academy Children’s Film and TV. Nietrudno przypuszczać, co będzie w przyszłym roku, bo "Wpuszczony w kanał" idzie o kilka kroków dalej w dziedzinie animacji.

Akcja filmu toczy się w systemie kanalizacyjnym Londynu, a jego bohaterami są zwierzęta powszechnie uznawane za wstrętne - myszy, szczury i żaby.

Reklama

Roddy St. James jest myszą domową, której wydaje się, że świat został stworzony specjalnie dla niej. Kiedy w otworze zlewu nieoczekiwanie pojawia się szczurzy łeb, musi błyskawicznie zweryfikować swoje poglądy. Tym bardziej że mieszkający do tej pory w kanałach Sid, w mgnieniu oka dochodzi do wniosku, że oto nadeszła jego kolej na cieszenie się luksusem.

Roddy jednak nie zamierza łatwo rezygnować ze swej ziemi obiecanej. Zwabia szczura do ubikacji, gdzie za pomocą wiru w toalecie zamierza odesłać go, skąd przyszedł. Niestety, moment nieuwagi wystarcza, by Roddy sam zamiast Sida wpuścił się w kanał.