Oba zostały nagrane podczas Przystanku Woodstock. Pierwszy w 2003 r. był pierwszym występem na PW z nowym wokalistą Maciejem Balcarem. Natomiast drugi w 2004 r. okazał się ostatnim dla współzałożyciela Dżemu - klawiszowca Pawła Bergera (zginął w wypadku samochodowym w styczniu 2005 r.). Są to więc wyjątkowe płyty DVD i być może również dlatego miłośnicy zespołu tak chętnie je kupują.

Reklama

Dżem to jeden z najważniejszych zespołów grających rocka i bluesa w historii polskiej muzyki. Legendę Dżemu stworzył Rysiek Riedel, uzupełniając fantastyczną muzykę swoim niepowtarzalnym głosem. Na tę legendę wpłynęło również jego życie, które od pewnego momentu, aż do śmierci w 1994 r., toczyło się pomiędzy szpitalem odwykowym (narkotyki), a grą z zespołem.

Trzeba jednak powiedzieć, że legenda przetrwała Riedla. Na koncerty Dżemu nadal przychodzą tłumy. Wszyscy chcą jeszcze raz usłyszeć takie piosenki, jak "Czerwony jak cegła", "W życiu piękne są tylko chwile" czy "Whisky". Dżem odbierze obie złote płyty podczas jutrzejszego koncertu w warszawskiej Stodole.