W rolę głównej bohaterki, Deeny Jones, której postać jest inspirowana biografią wokalistki Diany Ross, wcieli się Beyonce Knowles, znana z 28 mln płyt sprzedanych w barwach grupy Destiny’s Child i 15 milionów albumów solowych. Jej partnerami na ekranie będą zaś komik Eddie Murphy i dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Akademii śpiewający aktor Jamie Foxx. Mimo to Beyonce niezbyt skromnie zapowiedziała, że podczas najbliższej oscarowej ceremonii to właśnie ona odbierze statuetkę.

To ona jest gwiazdą numer jeden muzyki R&B, a lista jej solowych sukcesów jest oszałamiająca - od rekordowej liczby zdobytych nagród Grammy i szczytów wszystkich list przebojów, przez występy na tak prestiżowych imprezach jak finałowy mecz Superbowl, po udział w wysokopłatnych reklamach i role w filmach "Carmen: A Hip-Hopera" (2001), "Austin Powers i Złoty Członek" (2002), "Wojna pokus" (2003) i "Różowa Pantera" (2006). A wszystko to osiągnęła przed 25. urodzinami, które świętowała 4 września wydaniem drugiego solowego krążka "B-Day".

"Miałam 15 lat, kiedy mój choreograf po raz pierwszy opowiedział mi o <Dreamgirls>" - opowiada wokalistka. "Musical był wystawiany na Broadwayu, kiedy przyszłam na świat. Nigdy nie widziałam go na żywo, więc kupiłam ścieżkę dźwiękową i uczyłam się wszystkich tańców i piosenek".

Beyonce łączy wiele z ekranową Deeną Jones i jej grupą The Dreamettes, wzorowanych na Dianie Ross i The Supremes. Pierwsze sukcesy wokalistki, jeszcze w barwach z Destiny’s Child, porównywano właśnie do osiągnięć tej grupy.

Reklama