"Ostatnie lata były dla niej bardzo ciężkie" - wspomina dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska. "Gdy niedawno obchodziła swoje siedemdziesięciolecie, to wydawało się, że jeszcze tak wiele zrobi, że jeszcze zaśpiewa, że jeszcze będą koncerty. Miała taką nadzieję, chociaż była chora" - dodaje zasmucona.

Reklama

Chyba najbardziej znana piosenka Danuty Rinn to "Gdzie ci mężczyźni", którą napisał dla niej Jan Pietrzak. Ale śpiewała też utwory na przykład Wojciecha Młynarskiego. W stanie wojennym była mocno zaangażowana w działalność opozycyjną. Występowała w kościołach z piosenkami patriotycznymi. Znana była też z występów w duecie ze swoim mężem Bogdanem Czyżewskim.

Trudno wyliczyć wszystkie jej przeboje. Niektóre z nich, oczywiście oprócz "Gdzie ci mężczyźni", to "Na deptaku w Ciechocinku", "Gdyby choć raz" czy "Tyle wdzięku".

Najbardziej znana była z estrady piosenkarskiej, ale była również aktorką. Grała między innymi w filmach "Zazdrość i medycyna", "Doktor Murek". To w latach 70-tych. A ostatnio pokazywała się czasami na małym ekranie w "Niani" czy "Samym życiu".

W ostatnich latach Danuta Rinn mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie.