"Jesteśmy zszokowani, bo nie sądziliśmy, że wygramy" - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu wokalistka Sasha z zespołu The Jet Set. Eliminacje odbyły się w koncertowym studiu Telewizji Polskiej. Ale to, że wygrał je zespół The Jest Set jeszcze nie oznacza, że zaprezentuje się w konkursie głównym Eurowizji. Bo najpierw jeszcze musi przejść półfinałowe sito. Ta kwalifikacja odbędzie się w Helsinkach dwa dni przed finałem zaplanowanym na 12 maja w stolicy Finlandii - Helsinkach.

Reklama

Startowało 10 wykonawców, niektórzy spoza Polski, bo taką możliwość dopuszcza regulamin Eurowizji. Ze Szwecji na polskie eliminacje przyjechali Mikael Erlandsson i zespół Charizma. Poza tym w kwalifikacjach brali udział m.in. Button Hackers, Mollęda, Vino, Natasza Urbańska, Bikini, Ania Szarmach i Hania Stach.

Triumfator polskich eliminacji - zespół The Jet Set powstał w Polsce w 2005 roku, ale w jego składzie są: Rosjanka Sasha oraz Anglik David J, który zastąpił w nim współzałożyciela, amerykańskiego rapera Traya. Grupa znana jest widzom Eurowizji - w 2006 roku wzięła udział w krajowych finałach do konkursu z debiutanckim singlem "How Many People".