Ta płyta może zostać wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. "Chinese Democracy" po raz pierwszy miało ukazać się jeszcze w 1999 roku. Potem data premiery była zmieniana co najmniej cztery, pięć razy w roku. Axl Rose za każdym razem tłumaczył, że piosenki są dobre, nawet bardzo dobre, ale musi jeszcze nad nimi popracować. Dotychczasowe prace nad albumem kosztowały go - bagatela - 13 milionów dolarów.

Co ciekawe, najbardziej dociekliwi fani znają już niemal wszystkie nowe nagrania, które mają się pojawić na "Chinese Democracy". Zespół regularnie gra je na koncertach. W czerwcu 2006 roku, dwa z nich, zaprezentował podczas występu na stadionie warszawskiej Legii. Podobno Axl ma też gotowy teledysk do piosenki "Madagascar".

Reklama

Mimo upływu lat zainteresowanie nową płytą Guns N'Roses jest ogromne. Bilety na ich koncerty rozchodzą się jak świeże bułeczki, a wydany dwa lata temu zbiór największych przebojów pięciokrotnie pokrył się platyną. Ostatnie opublikowane nagranie Guns N'Roses "Oh My God" ukazało się w listopadzie 1999 roku na ścieżce dźwiękowej do filmu "I stanie się koniec".