Wielbiciele kina francuskiego mają w czym wybierać, bo na ekranach kin możemy zobaczyć aż cztery francuskie produkcje: "Zakochany Paryż" - przedstawiający dwadzieścia etiud z miłością i Paryżem w tle, "Czyja to kochanka" lub "Układ idealny" - zabawne komedie o miłosnych perypetiach oraz "Miłość. Nie przeszkadzać!" - najnowszy film z najgorętszą francuską parą filmową: Gadem Elmaleh i Audrey Tautou.

Jeśli jesteście wielbicielami polskiego kina, to do wyboru macie nie tylko najnowsze produkcje. Można oczywiście wybrać się na "Dlaczego nie!", komedię romantyczną z Anną Cieślak i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych, ale w kinach goszczą znacznie starsze filmy. I mowa tu nie tylko o "Samotności w sieci" - opowieści o miłości stworzonej na podstawie bestselleru Janusza Wiśniewskiego, ale także o "Jak być kochaną" z gwiazdorską rolą Barbary Krafftówny z 1963. Miłośnicy przedwojennego kina w stylu retro mogą wybrać "Każdemu wolno kochać" - czarno-białą komedię romantyczną z... 1933 roku w reżyserii Mieczysława Krawicza.

14 lutego w kinach możemy też zobaczyć klasyk bollywoodzkiej produkcji "Żona dla zuchwałych", a w nim najsłynniejszy indyjski duet aktorski: Kajol i Shah Rukh Khan, oboje celebrowani w rodzinnym kraju niczym bogowie.

Ci, którzy lubią popatrzeć na Cameron Diaz, Kate Winslet i ślicznego Jude'a Law, zapraszamy do kin na goszczącą od ponad miesiąca amerykańską komedię romantyczną "Holiday".

Reklama

Prawdziwa gratka szykuje się dla wielbicieli starych kinowych hitów - w walentynki znów będziemy mogli obejrzeć takie przeboje, jak: "Dzikość serca" czy "Love story". To nic, że większość kinomaniaków od dawna ma te pozycje w domowej płytotece, zakochane pary i tak z przyjemnością obejrzą je jeszcze raz - tyle że na dużym ekranie.