Sarah Pierce, w tej roli urocza Kate Winslet, nie kocha swojego męża, a córką opiekuje się, bo musi. Dlatego bez większych oporów rzuca się w ramiona zabójczo przystojnego Brada Adamsona, którego gra Patrick Wilson.

Reklama

Romans jednak nie kończy się napisem: "żyli długo i szczęśliwie". Bo "Małe dzieci" to nie tanie romansidło. Opowiada natomiast o problemach ludzi z bogatych, amerykańskich przedmieść, którzy nie radzą sobie z życiem.

Poza Kate Winslet - nieszczęśliwą i znudzoną żoną czy Patrickiem Wilsonem - facetem, który za żadną cenę nie chce dorosnąć, mamy tu do czynienia z policjantem wyrzuconym z pracy za zastrzelenie nastolatka, uzależnionego od pornografii ojca rodziny i ekshibicjonistą, który właśnie wyszedł z więzienia i usiłuje wrócić do normalnego życia (w tej roli Jackie E. Haley).

Film zdobył aż trzy nominacje do Oscara: za najlepszy scenariusz adaptowany, dla Kate Winslet w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa i dla Jackie E. Haley w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

"Małe dzieci" od jutra w polskich kinach.