Taki utwór jak "Girl You Know It’s True" długo nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów, a ich debiutancki album "All or Nothing” zdobył w 1990 roku najważniejszą nagrodę przemysłu muzycznego - Grammy.

Reklama

I wtedy wybuchła bomba. Supergrupa pop Milli Vanilli to była jedna wielka lipa. Dwaj członkowie zespołu, Fabrice "Fab" Morgan i Robert "Rob" Pilatus, w rzeczywistości w ogóle nie wykonywali przebojowych utworów.

Mieli się tylko ładnie ruszać w teledyskach. Prawdziwymi piosenkarzami byli wynajęci wokaliści, John Davis i Brad Howell. Pomysłodawcą tego oszustwa był Frank Farian, opiekun między innymi takich grup, jak Boney M i Eruption.

Prawdę o zespole Milli Vanilli ujawnił właśnie sam Farian i wybuchł wielki skandal. To był koniec grupy. Jako jedynym w historii odebrano im później nagrodę Grammy. Po tym jak prawda wyszła na jaw, jeden z członków zespołu - "Rob" Pilatus - wpadł w narkotykowy nałóg. W 1998 roku znaleziono go martwego po przedawkowaniu środków odurzających w jego mieszkaniu we Frankfurcie nad Menem.