Informacje na temat koncertu Shakiry potwierdziła dziennikowi.pl rzeczniczka Urzędu Miasta w Płocku, Magdalena Grodecka. "Wszystko zmierza w dobrym kierunku, w tej chwili dopinamy umowę" - stwierdziła. Jeśli koncert gwiazdy miałby jednak nie wypalić, latynoską gwiazdę zastąpi Katie Melua, Toni Braxton albo Tom Jones.

Reklama

Bilety na koncert Shakiry kosztować będą od 100 do 200 złotych. Impreza ma być transmitowana przez jedną z telewizji i pokazywana na wielkich telebimach w głównych punktach miasta dla tych wszystkich, którzy nie dostaną biletów na występ.

Wielka popularność Shakiry rozpoczęła się od nagrania "Whenever, Wherever". Wokalistka umiejętnie łączyła elementy muzyki latynoskiej, pop, dance i r'n'b, dzięki czemu kolejne jej piosenki podbijały listy przebojów. Ostatni jej wielki przebój "Hips Don't Lie" ustanowił swoisty rekord - był najczęściej odtwarzaną piosenką w ciągu tygodnia w amerykańskich rozgłośniach radiowych. Kilkakrotnie Shakirę uznawano za jedną z najbardziej seksownych kobiet sceny muzycznej.

Będzie to pierwszy występ Shakiry w Polsce.