Druga seria "Pitbulla" (13 nowych odcinków) będzie kontynuacją losów bohaterów pierwszej części. To niewątpliwa gratka dla tych, którzy są ciekawi, jak dalej potoczą się losy Weroniki Rosati i Marcina Dorocińskiego.

Reklama

W filmie pojawi się dwójka nowych bohaterów: Igor (w tej roli Paweł Królikowski), stary wyjadacz, znawca "terroru", oraz Monika (Roma Gąsiorowska), funkcjonariuszka z policji konnej.

Nowe części "Pitbulla" będą oparte na autentycznych wydarzeniach, które widzowie na pewno pamiętają z głównych stron gazet, mi.in.: sprawa utopionego w Wiśle małego Michałka czy strzelanina między policjantami i gangsterami w Magdalence.

Pierwszy odcinek zobaczymy w czwartek, 9 marca, o godzinie 22:10.

Na wzór "W-11" czy "Detektywów" TVN powstało "Biuro kryminalne". Ósmego marca "Dwójka" pokaże swoją nową produkcję.

Wszyscy bohaterowie wydarzeń, zarówno ofiary, jak i sprawcy przestępstw to aktorzy. Autentyczne są natomiast wnętrza i procedury policyjne. Główni bohaterowie to dwoje policyjnych detektywów: nadkomisarz Marek Orlicki (Zbigniew Suszyński) i jego partnerka - komisarz Ewa Kalina (Magdalena Dąbrowska).

Widzowie będą mogli śledzić codzienną pracę śledczych: zgłoszenia, odwiedziny miejsc zbrodni, wizje lokalne, obdukcje, obserwacje, podsłuchy, pościgi i zatrzymania, ale także mało efektowne, długie godziny spędzane w komisariacie: analizy kryminologiczne, studiowanie akt, sprawdzanie alibi i poszukiwanie motywów zbrodni. Tak jak pracują prawdziwi policjanci.