Tajny agent Stasi Gerd Wissler (w tej roli Ulrich Mühe) otrzymał od swoich przełożonych zadanie śledzenia i podsłuchiwania znanego dramaturga Georga Dreymana (Sebastian Koch) oraz jego życiowej partnerki Christi (Martina Gedeck). Agent pod wpływem inwigilowanych osób zmienia się, odzyskuje godność, odnajduje w sobie dobroć, której nie są w stanie zabić nawet perfekcyjne tryby funkcjonowania tajnych służby i jego bezgraniczne poczucie lojalności wobec systemu.

Gerd zmienia się - z bezdusznego agenta staje się aniołem stróżem pary intelektualistów. Narażając się na niebezpieczeństwo, łamiąc zasady Stasi, Wissler ratuje dramatopisarza przed aresztowaniem, a jego partnerce - Christie-Marii uświadamia, że jest wspaniałą aktorką i kobietą.

"Życie na podsłuchu" niewątpliwe zasłużenie zostało wyróżnione Oscarem. Film o niemieckiej rzeczywistości komunistycznego reżimu wyróżnia się znakomitym aktorstwem głównych bohaterów, świetnie napisanym scenariuszem, wspaniałymi kostiumami i dopracowaną w najmniejszych szczegółach scenografią.

Film "Życie na podsłuchu" nadal możecie zobaczyć w polskich kinach. Polecamy!

Reklama