32-osobowe, międzynarodowe jury wyróżniło widoczną obok na zdjęciu pierwszą stronę "Faktu". Okładka wygrała w kategorii prasy popularnej.

To duży sukces, bo w corocznym konkursie "Best of Newspaper Design" ocenianych jest aż kilkaset gazet z całego świata. W sumie na konkurs nadesłano 13 862 zgłoszenia (każda gazeta mogła nadesłać więcej niż jedno zgłoszenie). Nagrodzona okładka znajdzie się w wydawanym na jesieni albumie "Best of Newspaper Design".

"Cieszę się, tym bardziej że to najbardziej prestiżowy konkurs na świecie. Grono fachowców ocenia w nim pracę szefów artystycznych dzienników" - mówi Piotr Grzybowski.

Piotr Grzybowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Był stypendystą Unii Europejskiej. Swoje prace prezentował m.in. w warszawskiej Zachęcie.

Pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej". Do wydawnictwa Axel Springer Polska trafił sześć lat temu. Pracował nad tworzeniem wielu nowych projektów wydawniczych. W "Fakcie" był od początku istnienia tej gazety, tworząc jej makietę i pełniąc funkcję dyrektora artystycznego. Jest także współtwórcą projektu graficznego DZIENNIKA i jego dyrektorem kreatywnym.