Kulinarny show "Smaczne Go!" pojawi się w wiosennej ramówce TVP - pierwszy odcinek będzie wyemitowany 10 marca. Ale nie poprowadzi go jak planowano Ewa Wachowicz. Zamiast niej zobaczymy aktorkę Olgę Bończyk.

"Nie poprowadzę programu w TVP2 i nie wystąpię w programie Jerzego Kryszaka >Mój pierwszy raz<, ale nie chcę komentować tych decyzji szefów stacji" - powiedziała dziennikowi.pl, Ewa Wachowicz. "Nadal będę jednak produkować program z Robertem Makłowiczem" - dodaje.

W biurze rzecznika telewizji publicznej niestety próżno szukać uzasadnienia tej decyzji. TVP zdobyła się jedynie na rozesłanie oficjalnego komunikatu: "Pani Ewa Wachowicz miała prowadzić program kulinarny >Smaczne GO!<. Ponieważ równocześnie przyjęła ofertę TVN uczestnictwa w programie >Taniec z gwiazdami<, dyrekcja TVP2 podjęła decyzję o zmianie osoby prowadzącej ten program. Program poprowadzi Olga Bończyk".

Problem w tym, że do tak popularnego show, jakim jest "Taniec z gwiazdami", zgłaszają się znane osoby właśnie po to, by jeszcze bardziej podbić swoją popularność, a tym samym przyciągnąć widzów do własnych projektów. Wachowicz, tańcząc w TVN, pośrednio reklamowałaby swój program w TVP.

Dlatego tym bardziej dziwi decyzja Telewizji Polskiej.Reklama