Ważną pozycję w nowej ramówce telewizyjnej zajęły tym razem seriale, głównie kryminalne. Polsat, TVN, TVP1 i TVP2 walczą o widzów - która z produkcji przyciągnie największą publiczność, przekonamy się już niedługo.

"Prawo miasta" to zaskakująca, wielowątkowa opowieść sensacyjno - kryminalna. Podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, młoda pięcioboistka, Jaga Sarnecka (Weronika Książkiewicz), dowiaduje się o śmierci ojca, Andrzeja Sarneckiego (Bogusław Linda), właściciela agencji ochrony JAGA. To tragiczne zdarzenie brutalnie wyrywa ją z przygotowań do Olimpiady. Dziewczyna próbuje na własną rękę rozwikłać zagadkę. W serialu zobaczymy m.in. Pawła Wilczaka, Krzysztofa Pieczyńskiego, Bogusława Lindę i Radosława Pazurę. Pierwszy odcinek zobaczymy w Polsacie, w niedzielę, 4 marca o godz. 22.

TVP1 przypomni widzom przygody bohaterów serialu "Sfora". Nowa 14-odcinkowa seria zatytułowana jest "Fałszerze. Powrót sfory". Będzie to historia opowiadająca o przyjaźni i zemście, z policyjnym śledztwem w tle. W głównych rolach zobaczymy: Olafa Lubaszenkę jako Olbrychta, Pawła Wilczaka jako Ducha, Radosława Pazurę jako Nowickiego oraz Krzysztofa Kolbergera jako Starowicza. Emisja premierowego odcinka 15 marca o 20:15.

Nową propozycją telewizji TVN będą "Odwróceni", serial sensacyjny z silnie rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Odwrócony to, według policyjnego slangu, ktoś, kto przystaje na współpracę z wrogiem w zamian za pewne korzyści. To przestępca, który współpracuje z policją lub policjant, który dostarcza tajnych informacji gangsterom. Głównymi bohaterami są gangster (Robert Więckiewicz) i policjant ( Artur Żmijewski). Producentom udało się zgromadzić sporą liczbę gwiazd polskiego kina - w "Odwróconych" pojawi się: Danuta Stenka, Anna Dymna, Jan Frycz, Małgorzata Foremniak i Andrzej Grabowski.
Pierwszy odcinek TVN pokaże 16 marca.

Telewizyjna Dwójka, pozazdrościła TVN -owi takich programów jak "W-11" czy "Detektywi" i przygotowała własną produkcję tego typu. "Biuro kryminalne" to nowy program z gatunku "docu-crime". Widzowie będą mogli przyjrzeć się codziennej pracy biura kryminalnego, zobaczyć jak działają policjanci, prokuratorzy, prawnicy, technicy kryminalni i lekarze. Premierę serialu zaplanowano na 8 marca o godzinie 18.

Wśród nowych produkcji serialowych znajdą się nie tylko kryminały, ale również komedie. Polsat wyemituje "Mamuśki", satyryczną produkcję o stosunkach rodzinnych. Serial nawiązuje do odwiecznego konfliktu pomiędzy młodymi a teściami. Silną stroną serialu jest doskonała obsada: oprócz aktorów młodego pokolenia, grających zakochaną parę, zobaczymy również w rolach tytułowych "mamusiek" dwie doskonałe i charakterystyczne aktorki: Stanisławę Celińską i Ewę Wencel. Premiera 1 marca o godz. 22.

Na przełomie marca i kwietnia Polsat zapowiada jeszcze jedną komedię. Serial "I kto tu rządzi?" będący polskim odpowiednikiem amerykańskiego formatu komediowego "Who’s the boss?". W rolach głównych zobaczymy Małgorzatę Foremniak, jako Agatę - odnoszącą sukcesy, niezależną bizneswoman oraz Bogusława Lindę jako Tomka, w nietypowej dla macho polskiego kina roli… pomocy domowej. Każdy z domowników, włącznie z matką Agaty, Barbarą (Elżbieta Słoboda), chce rządzić domem, co powoduje liczne, zabawne perypetie.
Reklama