Dziennik Gazeta Prawana logo

Młodzi Amerykanie w Centrum Sztuki Współczesnej

12 października 2007, 16:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Sztuka amerykańska w trzecim milenium” to wystawa, która ma pokazać, jak młodzi amerykańscy artyści widzą swój kraj i otaczającą rzeczywistość. Dla nas wystawa to szansa na przekonanie się jak dużo łączy Polaków i Amerykanów, a ile dzieli.
Wystawa pod oryginalnym tytułem "Uncertain States of America została przygotowana przez trzech światowej sławy kuratorów pochodzącyc z Europy - Daniela Birnbauma, Gunnara B. Karana oraz Hansa Ulricha Obrista.

Ekspozycja składa się z prac ponad 40 amerykańskich artystów młodego pokolenia, takich, którzy urodzili się po 1970 roku. Wystawa nie ma jednego tematu przewodniego. Jest raczej wyrazem różnych postaw, konwencji i koncepcji artystycznych. Prace pokazują problemy współczesnej Ameryki, są wyrazem kontekstu historycznego, w którym powstają.

Wystawa w zeszłym roku pokazywana była między innymi w: Oslo, Nowym Jorku i Londynie. W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej będzie można ją oglądać do 29 kwietnia.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj