To już będzie piąta edycja festiwalu, który przyciąga najlepszych twórców europejskich i nie tylko. Co roku inny kraj jest Gościem Specjalnym Festiwalu, w tym roku miano to przypadnie w udziale Niemcom. W ramach ich uczestnictwa w imprezie będzie można obejrzeć między innymi prace Augusta Sandera.

Podczas Festiwalu odbędą się również cykle tematyczne, takie jak "Teatr wojny", w ramach którego zostaną pokazane prace między innymi: Luca Delahaye'a, Christophera Stewarta, Donovana Wylie'a.

Kolejnym cyklu "Znaki szczególne" znajdą się wybrane przez kuratorów wystawy prace, które zostaną pokazane podczas wystaw indywidualnych. Będzie można obejrzeć między innymi wystawy prac Martina Parra, Andersa Petersena, Oliviera Siebera oraz polskich artystów: Przemka Pokryckiego, Anety Grzeszykowskiej, Rafała Świątka i Marka Gadulski.

Na czas festiwalu zostaną otwarte miejsca dotąd niedostępne dla szerokiej publiczności - wystawy odbędą się we wnętrzach Pałacu Goetla (dawny browar Okocim) oraz w rozsławionych przez Stevena Spielberga, Halach Fabryki Oscara Schindlera.
Poza galeriami i muzeami, wystawy będzie można oglądać również w prywatnych mieszkaniach w centrum Krakowa.
Festiwal Fotografii potrwa do 30 maja, jednak część wystaw wyjedzie z Krakowa wcześniej, więc wszyscy zainteresowani powinni się śpieszyć. Harmonogram festiwalu będzie można dostać we wszystkich galeriach, muzeach i hotelach w Krakowie.Reklama