Nagrodę imienia Karola Musioła w koncercie Premiery zdobyła Patrycja Markowska. "Kochani, to jest pierwsza moja nagroda, najważniejsza dla mnie. Dziękuję" - powiedziała Patrycja. Piosenkarka dostała także "Karolinkę" nagrodę przyznawaną przez władze Opola.

Reklama

Drugą nagrodę w konkursie Premiery dostali Bracia, którzy już mogą pochwalić się laurem, którego dostali na niedawnych, sopockich TOPtrendach. Trzecie miejce w konkursie przypadło Maciejowi Silskiemu i jego zespołowi.

W konkursie Premier udział brali także: Big Stars, Ratatam, Mieczysław Szcześniak, Sofa, Marcin Rozynek i Mario Szaban. Laureata konkursu wybrali widzowie w głosowaniu sms-owym.

Za najlepszą piosenkę Kryształowy Kamerton przypadł w tym roku piosence "To nie tak miało być" Hani Stach, do której artystka napisała muzykę, za słowa jest odpowiedzialny jej tata. "To jest moja pierwsza nagroda w życiu i dlatego najważniejsza" - powiedziała wyraźnie wzruszona Hania.

Nagrodę im. Anny Jantar, dla najlepszego debiutanta roku wręczyła Justyna Steczkowska - debiutantem roku została Anna Józefina Lubieniecka, która wyśpiewała przebój Wilków. Mietek Szcześniak wręczał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca - przypadło ono zespołowi LabiRYTM. Trzecie miejsce w konkursie Debiuty dostał zespół Koke - nagrodę wręczyła Kasia Cerekwicka.

W piątkowy wieczór w Opolu pojawiła się też stara, dobra formacja: Lady Pank. Zespół obchodzi w tym roku swoje 25. urodziny. Te kawałki zna każdy - "Kryzysowa narzeczona" porwała całą widownię zgromadzoną w amfiteatrze, a "U Maxima w Gdyni..." śpiewało na głos całe Opole! To był kawałek dobrej zabawy - wielu przypomniało sobie wcześniejszą, czy późniejszą młodość. A Lady Pank przyłożyło się do roboty - najlepiej świadczył o tym pot przylepiający koszulę do pleców Panasewicza.

Pod koniec koncertowego wieczoru zaśpiewali niegdysiejsi debiutanci Opola: Kasia Cerekwicka, Mieczysław Szcześniak i Justyna Steczkowska - w zgodnym chórze zaśpiewali swoje przeboje.Mietek Szcześniak swój występ zadedykował Jackowi Skubikowskiemu, który odszedł od nas na zawsze kilka dni temu. Wcześniej, jako gość specjalny, zaśpiewala Doda.

W sobotę w Opolu koncert SUPERJEDYNEK.