O zadziwiającej decyzji szefów Polskiego Radia napisał na swoim blogu Tomasz Głogowski, poseł PO, który zasiada w Radzie Programowej PR. Opowiadał, jak w czasie posiedzenia rady jej członkini, Maria Lehrman, poinformowała o planach Zarządu PR, który chce usunąć "Matysiaków" z ramówki.

"Chyba nikt z nas nie był w stanie w to uwierzyć - słuchałem tego słuchowiska jako mały chłopiec, moja mama opowiadała mi o tym, jak sama słuchała tego w młodości. To chyba najstarsze słuchowisko w radio na świecie. Podobno ma zniknąć od września" - pisze poseł PO.

Skarży się także, że pytany o słuchowisko przedstawiciel dyrekcji radia, Włodzimierz Strzemiński, dwa razy próbował wprowadzić członków rady w błąd. "Dopiero za trzecim razem przyznał, że <Matysiaków> nie ma we wrześniowej ramówce" - pisze Głogowski.

Pierwszy odcinek powieści radiowej " Matysiakowie" nadano na antenie Programu II 15 grudnia 1956 roku. Jutro będzie można wysłuchać 2629. odcinka audycji, opowiadającej o żyjącej na warszawskim Powiślu rodzinie.