Aarif Lee pokłonił się na nabrzeżu przed pomnikiem Małego Smoka w Hongkongu, gdzie w poniedziałek zorganizowano konferencję prasową. Powiedział, że przygotowuje się do roli, oglądając filmy z Bruce'em i ćwicząc styl wing chun, którego Bruce uczył się jako nastolatek w Hongkongu.

Reklama

Bruce Lee (1940-1973) - Lee Siu Lung (Lee Mały Smok) zrewolucjonizował kino Hongkongu i wprowadził na ekrany całego świata. Zapoczątkował nowy gatunek filmów o tematyce wschodnich sztuk walk i nową koncepcję traktowania stylów w sztukach walki - "drogę przechwytującej pięści" (jeet kune do). Uznawał, że "każdy może tylko wtedy funkcjonować swobodnie i pełnią możliwości, kiedy znajduje się poza stylem". Drogę do serca wielbicieli na całym świecie otworzył sobie filmem "Wejście Smoka". Jego premiery jednak nie doczekał.

Chociaż w filmach tego typu naiwna fabuła to zaledwie pretekst do zaprezentowania wszechstronnego kunsztu walki, Bruce Lee szybko stał się legendą. Powstało wiele filmów w różny sposób wykorzystujących jego rozgłos, a także wspomnienia o nim, filmy dokumentalne i biograficzne.

Film "Bruce Lee: My Brother's Story" (Bruce Lee - Historia mego brata) realizuje konsorcjum studiów filmowych z Hongkongu i Chin. Zdjęcia mają się rozpocząć w tym miesiącu.

Aarif Lee zabłysnął w filmie "Echoes of the Rainbow" - nostalgicznej opowieści osadzonej w Hongkongu lat 60. Film, w reżyserii Alexa Law Kai-yui, otrzymał nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia w kategorii Najlepszego Pełnometrażowego Filmu dla Młodzieży na tegorocznym 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie