Największa muzyczna impreza to Przystanek Woodstock. Rusza 30 lipca. Przez trzy dni w Kostrzynie nad Odrą za darmo będzie można zobaczyć kilkadziesiąt koncertów i wziąć udział m.in. Akademii Sztuk Przepięknych. Wśród muzycznych gwiazd znalazły się amerykańskie zespoły rockowe Life of Agony i Papa Roach oraz znakomity skrzypek Nigel Kennedy. Polskie gwiazdy to m.in. Lao Che, Łąki Łan i Armia.

Reklama

Kilka dni później ruszy najważniejszy festiwal rockowej alternatywy Off Festival w Katowicach (5 – 8.08). Już za 69 zł będzie można zobaczyć wschodzącą gwiazdę alternatywnego rocka The Horrors, duński duet The Raveonettes i po raz pierwszy w Polsce The Flaming Lips. Polscy goście to m.in. Pustki, Pink Freud, Kim Nowak i Hey.

Fani bardziej popowych brzmień nie powinni przegapić czwartej odsłony krakowskiego Coke Live Music Festival (20 – 21.08). Organizatorzy na 115 zł wycenili koncerty Muse, The Chemical Brothers, 30 Seconds To Mars i N.E.R.D.

Wakacje w stolicy zakończy Orange Warsaw Festiwal (28 – 29.08) m.in. z Nelly Furtado i powracającą na scenę po latach Edytą Bartosiewicz.Bez zbędnych decybeli

Dla tych, którzy zamiast głośnej muzyki wolą prestiżowe i poważne imprezy kulturalne, atrakcji podczas wakacji również nie zabraknie. Sześć dni zostało do wrocławskiego Festiwalu Era Nowe Horyzonty (22.07 – 1.08). Mocnym jego punktem będzie przegląd filmów Jean-Luca Godarda. W stolicy cały sierpień odbywać się będą koncerty w ramach festiwalu Chopin i jego Europa (1 – 31.08). Wystąpią m.in.: wybitny pianista Rudolf Jansen oraz sopranistka Aleksandra Kurzak. Specjalne koncerty dadzą też Tomasz Stańko i Bobby McFerrin. Bilety już od 10 zł.

Na przełomie lipca i sierpnia warto odwiedzić Gdańsk i 14. Festiwal Szekspirowski (30.07 – 8.08). Podczas jednej z największych w Europie imprez przybliżających dzieła Szekspira zobaczymy m.in. dwie produkcje wybitnego litewskiego reżysera Oskarasa Korsunovasa – „Sen Nocy Letniej” i „Hamlet”.

Na warszawskiej ul. Próżnej w tym roku odbędzie się już siódma edycja festiwalu, który przywraca pamięć o przedwojennej, żydowskiej stolicy – Warszawa Singera (28.08-5.09). Na chętnych czekać będą: muzyka klezmerska, wystawy, przedstawienia, spotkania i stragany. Warto pamiętać też o kolejnej edycji krakowskiego Festiwalu Sacrum Profanum (12 – 18.09). Imprezy nie powinni przegapić też fani muzyki poważnej. Przyciągną ich na pewno London Sinfonietta czy Klangforum Wien.