Gwiazda Kombii to 25. pamiątka wbudowana w bruk opolskiego rynku, obok ratusza. "Troszkę się wzruszyłem, bo jest to motyw, który można uznać za podsumowanie kariery, ale nie chciałbym, żeby tak było. To dla nas ogromny zaszczyt, że gwiazda zespołu znalazła się tutaj, w stolicy polskiej piosenki" - powiedział PAP po uroczystości wokalista zespołu Grzegorz Skawiński.

Grzegorz Skawiński gra w zespole od końca lat 70-tych ubiegłego wieku, ale nie czuje się jeszcze dinozaurem. "Za chwilę będziemy obchodzić 35-lecie. Czas płynie, ale my się nie poddajemy i nie czujemy się dinozaurami. Jesteśmy już panami po 50-tce, ale słuchają nas ludzie w różnym wieku, a fani są z reguły dużo młodsi od nas" - dodał.

Swoją gwiazdę odsłoniła w niedzielę, w ostatnim dniu 47. festiwalu opolskiego, także Irena Santor. Uroczystość w opolskim rynku obserwowały tłumy fanów pani Ireny, a artystka kilkadziesiąt minut po odsłonięciu rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.

"Publiczność opolską zachowuję w najserdeczniejszej pamięci. Z pobytem w Opolu łączą się moje najpiękniejsze wspomnienia. Nagrody nagrodami, ale najcenniejsze jest to, gdy piosenka, którą się śpiewało, zostaje w pamięci. Zawsze powtarzam, że póki życia - powrócę tu" - mówiła podczas uroczystości uhonorowana artystka, nawiązując do tytułu jednego ze swoich największych przebojów.

Aleja gwiazd polskiej piosenki to od niedzieli 26 gwiazd z brązu wmurowanych w bruk opolskiego rynku. Swoje upamiętnienia mają tam m.in.: Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Ciechowski i Edyta Górniak, a także zespoły: Lady Pank, Universe, TSA, Myslovitz i Dżem.