Atrakcje dla słuchaczy przygotowały wszystkie anteny. W namiocie, na radiowym parkingu spotkać będzie można znane głosy Jedynki: m.in. Krzysztofa Grzesiowskiego, Andrzeja Matula, Marię Szabłowską, Dorotę Truszczak czy Pawła Sztompke.

Reklama

Jedynka zaprasza też na spotkanie z Danutą Żelechowską i Janem Zagozdą - autorami "Słodkiego Radia Retro", którzy zaprezentują m.in. stare radiowe nagrania. Odwiedzający Jedynkę będą też mogli zapoznać się z tajnikami montażu radiowego, a każdy słuchacz będzie mógł zrobić własne nagranie. Odwiedzający będą mieli też okazję zwiedzić studio emisyjne, podejrzeć, jak prowadzi się audycję, a nawet wziąć w niej udział.

Program 2 o godzinie 12 zaprasza na godzinny koncert muzyki folkowej w wykonaniu zespołu "Wołosi i Lasoniowie" (transmisji koncertu będzie można słuchać równocześnie na antenie Dwójki). Między godz. 14 a 15 słuchacze będą mieli okazję spotkać się z dyrygentem Łukaszem Borowiczem i muzykami Polskiej Orkiestry Radiowej, a o godz. 15 zaplanowano koncert w ich wykonaniu.

Program 3 zaprasza na wycieczkę po radiu na Myśliwiecką 3/5/7, gdzie zwiedzających przywitają Henryk Sytner i Krzysztof Łoniewski, dziennikarze sportowi Programu 3. Miłośnicy Trójki będą mieli okazję spotkać się również z Markiem Niedźwieckim, Michałem Olszańskim oraz Mariuszem Owczarkiem. Odwiedzający Trójkę będą mieli m.in. okazję zobaczyć jak nagrywa się audycję, miksuje muzykę, zwiedzić słynne studio koncertowe im. Agnieszki Osieckiej.

Program 4 przez cały dzień nadawać będzie z namiotu usytuowanego przed budynkiem Polskiego Radia, a o godz. 13 zorganizuje pokaz graffiti. Każdy z odwiedzających Czwórkę będzie m.in. miał możliwość przeprowadzenia sondy wśród przybyłych na imprezę Polskiego Radia.

Polskie Radio dla Zagranicy w godz. 12-14 zaprasza słuchaczy na wycieczkę do swojego Studia R-9, które usytuowane jest w podziemiach budynku Polskiego Radia. Dziennikarze opowiedzą o specyfice programu dla zagranicy, przeprowadzą m.in. konkursy językowe, a także zaproponują słuchaczom nagranie pozdrowień dla rodziny i znajomych przebywających za granicą.

Informacyjna Agencja Radiowa przygotowała dla zwiedzających konkursy, m.in. na napisanie depeszy i nagranie jej swoim głosem. Ponadto wybrani losowo słuchacze będą mieli okazję spróbować swych sił i nagrać dziennik.

Ponadto wszyscy, którzy pojawią się w sobotę w budynkach Polskiego Radia otrzymają ulotkę, uprawniającą do bezpłatnego wstępu na jubileuszową wystawę "Tu Polskie Radio 1925-2010" w Zamku Królewskim w Warszawie.

Ekspozycję tworzą m.in.: 390 dokumentalnych zdjęć i plakatów, kolekcja radioodbiorników i mikrofonów z okresu międzywojennego, replika radiostacji "Błyskawica", partytury i zdjęcia wybitnych muzyków z dedykacjami dla Polskiego Radia, pokazy multimedialne, kroniki filmowe oraz unikalne nagrania z Archiwum Polskiego Radia.