Dziennik Gazeta Prawana logo

Bollywood zagości w Krakowie

23 września 2010, 06:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kraków prawie najlepszy na świecie
Kraków prawie najlepszy na świecie/Inne
4 października rozpoczną się w Krakowie zdjęcia do bollywoodzkiej superprodukcji sensacyjnej zatytułowanej "Mujjahir".

Część kręcona będzie we wnętrzach, ale większość - w tym efektowne sceny typowe dla kina akcji - w krakowskich plenerach. Prace zakończą się 21 października. Kraków wygrał rywalizację o ten film z czeską Pragą.

- Potrafimy zapewnić ekipom filmowym kompleksową pomoc - od zezwoleń na zdjęcia i zmiany w ruchu ulicznym po zapewnienie aktorów i techniki. To jest nasza siła - wyjaśnia Rafał Orlicki, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego, odpowiedzialny za Krakowską Komisję Filmową.

Kręcony z wielkim rozmachem thriller "Mujjahir" ("Banita") opowiada o próbie dokonania terrorystycznego zamachu przy użyciu skradzionej broni biologicznej. Tytułowy banita, próbując uratować świat przed zagładą, przemierza Europę (Niemcy, Czechy i Polskę), Maroko oraz Chiny. Obraz Prashanta Chadhy stylistyką nawiązuje do hollywoodzkiego kina akcji, pełnego efektów specjalnych i widowiskowych scen walki. W roli głównej wystąpi Sachin Joshi, znany z "Mounamelanoyi", "Ninu Choodaka Nenundalenu" czy "Orey Pandu". Partneruje mu Arya Babbar ("Jail", "Chamku", "Guru, "Mudda: The Issue"). W filmie zobaczymy także m.in. Sachina Khedekara i Samy'ego Gharbi.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło megafon.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj