Targi zostaną otwarte w czerwcu, w pierwszy weekend po Dniu Dziecka.

"Coraz większa jest grupa wydawców zainteresowanych uczestnictwem w Targach Książki w Krakowie, w tym grupa wydawców, którzy - tylko i wyłącznie albo również - wydają książki dla dzieci. Chcemy więc stworzyć zaraz po Dniu Dziecka miejsce, w którym będzie się roiło od książek dla dzieci, pisarzy i postaci z literatury dziecięcej" - powiedziała Grabowska.

Kiermaszowi książek będą towarzyszyły gry i zabawy edukacyjne.

"Chcemy, żeby to było miejsce, w którym przez dwa dni dziecko może spędzić czas od rana do wieczora ze swoimi pisarzami, książkowymi bohaterami, ciekawymi zabawkami i oczywiście z książką. Myślimy głównie o najmłodszych dzieciach do lat dziesięciu lub niewiele starszych" - dodała prezes targów.

Podkreśliła, że choć projekt dopiero wystartował już zgłosiło się kilkunastu wystawców, a zainteresowanie branży jest duże.

Targi w Krakowie spółka z o.o. organizuje w ciągu każdego roku kilkanaście branżowych imprez targowych, od targów stomatologicznych po targi wina.

Największą popularnością cieszą się listopadowe Targi Książki, które co rok odwiedza od 20 do 25 tys. osób. W tym roku w 14. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się między 4 a 7 listopada, weźmie udział 450 wydawców i prawie 400 autorów. Według organizatorów, zainteresowanie wydawców jest tak duże, że w halach targowych zaczyna brakować miejsca dla wszystkich chętnych wystawców.