Główna część V Przystanku Niepodległość odbędzie się w namiocie na pl. Teatralnym. W godz. 10-13 warszawiacy będą tam mogli obejrzeć pokaz filmów dokumentalnych związanych z wojną polsko-bolszewicką 1920 roku, skorzystać z kiermaszu książek historycznych oraz zapoznać się z działalnością Muzeum Historii Polski.

Na godz. 13-15 zaplanowano czytanie przedwojennej literatury dla dzieci i młodzieży przez aktorów. Fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej "Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie" będą czytali Krystyna Tkacz, Wojciech Malajkat i Magdalena Wójcik.

Na Reducie Banku Polskiego koło pl. Teatralnego w godz. 10-18 odbywać się będą gry edukacyjne pt. "Drogi do wolności" przybliżające historię Polski pod zaborami od upadku Rzeczypospolitej w XVIII w. do odzyskania wolności w roku 1918. Gracze będą musieli pokonać zaimprowizowany labirynt prowadzący przez najważniejsze wydarzenia z lat 1795-1918.

Imprezę zakończy koncert zespołu "Raz dwa trzy" w namiocie na pl. Teatralnym

Chętni będą mogli także w godz. 10-18 skorzystać z przejażdżki zabytkowym tramwajem, w towarzystwie przewodników z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Tramwaj będzie kursować na trasie: pl. Narutowicza-al. Jerozolimskie-most Poniatowskiego- al. Zieleniecka-Targowa-al. Solidarności-most Śląsko-Dąbrowski-al. Solidarności-Okopowa-Towarowa-pl. Narutowicza.

Na trasie od Belwederu do pl. Teatralnego również w godz. 10- 18 organizowane będą przejażdżki zabytkowym autobusem (tzw. "ogórkiem"), w którym grupa przewodników z przewodnicy.warszawa.pl opowiadać będzie o zabytkach stolicy związanych ze Świętem Niepodległości.

Honorowy patronat nad V Przystankiem Niepodległość objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patronem medialnym imprezy jest m.in. Polska Agencja Prasowa.