Brytyjczyk Nesbitt zagra Bofura, prostolinijnego, dowcipnego i od czasu do czasu odważnego krasnoluda. Brown wcieli się w postać jego kompana, Oriego.

- Urok osobisty, ciepło oraz poczucie humoru Jamesa są już legendarne, podobnie jak i jego zdolność do wcielania się w postacie dramatyczne i komediowe - oświadczył reżyser projektu, Peter Jackson. - Adam z kolei to bardzo ekspresyjny aktor o unikatowej prezencji. Ogromnie się cieszę, że udało mi się zaprosić do współpracy właśnie tych dwóch panów. Nesbitt i Brown zagrają u boku m.in. Iana McKellena i Andy'ego Serkisa.

Ekranizacja powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena przedstawi historię hobbita Bilbo, który wyrusza wraz z drużyną krasnoludów na niebezpieczną wyprawę. Celem misji jest odzyskanie pradawnego skarbu, strzeżonego przez potężnego smoka. Projekt zostanie podzielony na dwie części i nakręcony w technologii 3D. Dorobek Jamesa Nesbitta zamyka rola w filmie "The Way". Adam Brown ma na koncie tylko jeden, epizodyczny występ w dramacie "Monster".