Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art to wydarzenie, podczas którego prezentowana jest sztuka tworzona wyłącznie przez kobiety. To tydzień ciekawych interdyscyplinarnych imprez artystyczntych. No Women No Art pokazuje, że dzieła kobiet są nie tylko ważne, piękne, inspirujące i oryginalne, ale także że nie byłoby sztuki bez kobiet.

W programie festiwalu znajdzie się wiele imprez interdyscyplinarnych, w tym: wystawa plakatów Mai Wolny i Małgorzaty Gurowskiej oraz komiksów Olgi Wróbel, a także premierowe pokazy filmów "Kobiety bez mężczyzn" Shirin Neshat, "Pepperminta" Pipilotti Rist i "Krzyk mody" Sally Potter.

No Women No Art to również koncerty Barbary Morgenstern, Renaty Przemyk, zespołów Rebeka i Paristetris oraz spektakl Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ i wycieczka "Szlakiem Wielkopolskich Pisarek".

Festiwal No Women No Art odbędzie się w dniach 19-26 listopada w Poznaniu. Imprezę otworzy pokaz "Kobiet bez mężczyzn" - debiutu filmowego uznanej artystki wizualnej Shirin Neshat, nagrodzonego Srebrnym Lwem i nagrodą UNICEF na festiwalu w Wenecji w 2009 roku.

Obraz jest liryczną opowieścią o czterech kobietach i magicznym ogrodzie, który staje się dla nich oazą i schronieniem przed otaczającą je rzeczywistością. Do polskich kin wejdzie 19 listopada.