Jurki to prekursorzy tzw. nurtu sierocego w polskim kabarecie: nikt mistrzowsko nie pokazuje ludzi zagubionych i onieśmielonych. Mają już na koncie własne DVD z kultowymi już filmami "Baśń o ludziach stąd" i "Zamknięci w celuloidzie". 

W listopadzie wystartowała nowa trasa kabaretu JURKI. Trasa "Album Rodzinny" to całkowicie nowy, premierowy materiał kabaretu, który z pewnością mile zaskoczy widza. Każdy występ to ponad 90 minut rozrywki i nowych skeczy nawiązujących do naszych codziennych obyczajów i przyzwyczajeń rodzinnych.

Obok premierowego materiału podczas występów nie zabraknie także słynnych już skeczy i monologów, wśród których będzie można usłyszeć takie jak ‘Wieczorne Rozmowy’ Mirka i Lucyny, żonę podjadającą kiełbasę w nocy w skeczu ‘Odchudzanie’ czy tez parodię programu ‘Pytanie Na Śniadanie’.

Trasa potrwa kilka miesięcy. Obejmuje ona całą Polskę, m.in. takie miasta jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Szczecin.

Chcesz obejrzeć Jurki na żywo w najbliższy poniedziałek 22 listopada w warszawskim pubie Harenda? Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia  - wystarczy wysłać e-maila na adres konkursy@dziennik.pl w tytule wpisując JURKI.