Muzykowi towarzyszyć będą: Kevin Seddiki (gitary), Peter Kaszas (perkusja), Gumbi Ortiz (instrumenty perkusyjne) i Victor Miranda (gitara basowa).

Reklama

Będzie to drugi koncert gitarzysty w Bielsku-Białej. Poprzednio wystąpił w maju 2001 roku. New World Sinfonia, program, który zaprezentuje tym razem, jest kontynuacją najstarszego autorskiego projektu - World Sinfonia.

Al Di Meola należy do czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. W latach 1976-1992 otrzymał aż 13 nagród prestiżowego Guitar Player Poll. Został też najmłodszym gitarzystą wpisanym na listę Gallery of Greats.

W 1974 roku stał się członkiem zespołu Return to Forever, założonego przez Chicka Corea'ę. Współpracował z grupą przez dwa lata. W 1980 roku Al Di Meola współtworzył sławne trio gitarowe wraz Johnem McLaughlinem i Paco de Lucią. Współpracował też między innymi z basistą Stanleyem Clarkiem i skrzypkiem Jean-Luc Pontym oraz pianistą i keyboardzistą Janem Hammerem.