Flamenco - jedyne w swoim rodzaju połączenie dźwięków gitary i ruchu ciała, pochodzące z tradycji andaluzyjskich Cyganów, które znalazło wielbicieli na całym świecie. Najbardziej znana w Polsce grupa - Compania Flamenco “Los Payos” reprezentowała już swój oryginalny repertuar na licznych festiwalach, m.in. w  Bratysławie, Berlinie, Andaluzji. W ciągu 15 lat swego istnienia zdążyli podbić serca wielu słuchaczy a ich kunszt potwierdza zaproszenie, jako jedynych Polaków w historii - na hiszpański festiwal flamenco Jimena de la Frontiera w 2006 roku.

OKO zaprosiło “Los Payos” na koncert, aby przybliżyć kulturę iberyjską w jej najpiękniejszej formie - flamenco. Zarówno gitarzysta Arturo „El Polaco”, jak i tancerka Marta Robles propagują ten rodzaj muzyki nie tylko występując przed publicznością ale także współtworząc od 5 lat projekt „ARTE FLAMENCO” zrzeszający największe gwiazdy flamenco z samej Hiszpanii.

Zapraszamy zatem już 12 lutego, godz. 16.00 i 18.00 na koncerty “Los Payos” - ucztę dla wielbicieli flamenco oraz dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem tradycji kulturowych Europy.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia bezpośrednio w Ośrodku.