Wielkie widowisko świetlne oraz koncerty gwiazd takich, jak: Zakopower, Halina Młynkowa, Ray Wilson (Genesis), Blenders. 30 europejskich hitów wszechczasów wybranych przez Hirka Wronę i największy do tej pory pokaz "mappingu" w Polsce – tak Szczecin uczci polską prezydencję. A wszystko to na żywo pokarze telewizyjna Dwójka (transmisja 30 czerwca od godz. 23.30).

Reklama

Symboliczna ceremonia przekazania Polsce przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w Szczecinie będzie miała morski charakter, ale nie odbędzie się jedynie na wodzie. Nad głowami widzów rozegra się wyjątkowy podniebny spektakl z udziałem aktorów teatru Ocelot i szczecińskich chórzystów, z wykorzystaniem żaglowców: Daru Młodzieży i Zawiszy Czarnego.

Jedną z największych atrakcji szczecińskiego święta będzie mapping, czyli nowatorska i niesamowicie widowiskowa forma prezentacji multimedialnej, która ożywi Gmach Główny Muzeum Narodowego. Reżyserem tego przedsięwzięcia jest Piotr Szabliński, artysta grafik i animator efektów specjalnych, który ma na swoim koncie m.in. festiwale Top Trendy i w Opolu oraz wybory Miss Świata w Warszawie w 2006 roku.

Czwartkowe widowisko multimedialne i zabawa w przy największych europejskich hitach rozpoczną weekendowe święto Odry w Szczecinie. Tradycyjnie zacumują tu żaglowce i oldtimery. Każdy będzie mógł wejść na ich pokład i odbyć krótki rejs po Odrze.