W tegorocznej edycji imprezy wezmą udział artyści z Polski, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Niemiec.

Reklama

W czwartek w głównym Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się emisja filmów: "Passione" Johna Turturro oraz brytyjskiego dokumentu "High on hope" Piersa Sandersona. Na piątek zaplanowano tam dwa koncerty. Pierwszy z nich - "In Fusion We Trust" - to projekt łączący polską i niemiecką muzykę elektroniczną i klasyczną wraz z towarzyszącymi im wizualizacjami. Artyści wykonają covery znanych nagrań instrumentalnych. Wystąpią m.in. muzycy ze szczecińskiej orkiestry smyczkowej Baltic Neopolis Orchestra i orkiestry Preussisches Kammerorchester Prenzlau.

Kolejną atrakcją Boogie Brain będzie Buraka Som Sistema - portugalski zespół łączący w swojej twórczości dźwięki elektroniczne z brzmieniami wywodzącymi się z północnej części Afryki. To mieszanka afrykańskich rytmów, portugalskich zaśpiewów i elementów muzyki tanecznej, jak house i techno.

Cześć koncertów odbędzie się w trzech szczecińskich klubach - Alter Ego, City Hall i Pierwsze Miejsce. Na piątek i sobotę zaplanowano kilkadziesiąt koncertów, występów i setów DJ-skich.

Festiwal Boogie Brain zajął w tym roku 2. miejsce w konkursie European Festival Awards. Do tej pory Boogie Brain odwiedzili tacy artyści jak Roy Ayers, Robert Owens, Ms Dynamite, MJ Cole, 4 Hero, Marcus Intalex, Jahcoozi, Jazzanova, Mark de Clive-Lowe, LTJ Bukem, MC Conrad, Markus Ernestus (Rhythm & Sound), Henrik Schwarz, Actress, Benji B, Nookie, Coki, Mala, Scratch Perverts.

Festiwal potrwa od czwartku do niedzieli.