"7 Rooms" opowiada historię siedmiu Rosjan, z trzech rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. To zwykli ludzie mieszkający na przedmieściach. "7 Rooms" nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. Jest za to intymnym dialogiem fotografa ze swoimi bohaterami.

Reklama
Media

To także najbardziej osobisty projekt Milacha. Do Rosji pojechał poznać swoich krewnych, którzy mieszkają na wschodniej Syberii. Po drodze musiał odwiedzić trzy miasta: Moskwę, Jekaterynburg i Krasnojarsk. Tam poznał większość późniejszych bohaterów książki. Gościli go w swoich domach, pokazywali jak żyją i gdzie mieszkają. Przez 6 lat regularnie do nich wracał, starając się być na tyle blisko, na ile to było możliwe. Mieszkał z nimi, jadł, podróżował, pracował i jeździł na daczę.
Chociaż w książce znajdują się zdjęcia z lat 2006-2010, praca nad całym projektem (w tym także nad konceptem książki razem z Anną Nałęcką) trwała siedem lat.

Media

Rafał Milach – fotograf dokumentalista, absolwent ASP w Katowicach oraz ITF w Opawie. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są eseje "Szare" (2002), "Wunderland" (2006), "Czarne Morze Betonu" (2009) czy "7 Pokoi" (2011). Fotografie Milacha były wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej MoCA Shanghai oraz są częścią stałej kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii.

Media