W "Mateczniku Mazowsze" - siedzibie zespołu, wystąpi w piątek "Śląsk". Natomiast w sobotę, na tej samej scenie, będzie można zobaczyć koncert "Mazowsza".

Zespół "Śląsk" gości w "Mateczniku Mazowsze" już po raz trzeci. To wyraz przyjaźni między zespołami; co roku "Śląsk" koncertuje w Karolinie, a "Mazowsze" w Koszęcinie - powiedział PAP Michał Haber, rzecznik "Mazowsza".

W programie "Weekendu na ludowo" znajdą się m.in. kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. "Śląsk" zaprezentuje swoje słynne piosenki jak np. "Karolinka", "Szła dzieweczka" czy "Hej te nasze góry". Zespół gospodarzy - "Mazowsze" przedstawi się w swoim "klasycznym" repertuarze.

W "Mateczniku Mazowsze" odbędzie się również jarmark, w którym uczestniczyć będzie 39 wystawców z Mazowsza i Kurpi. Będą oni prezentować wyroby sztuki ludowej oraz współczesne produkty inspirowane sztuką ludową. Do spróbowania będą przetwory i tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Przed koncertami "Śląska" i "Mazowsza" na jarmarku wystąpi również śpiewaczka ludowa z Kadzidła Apollonia Nowak. Jarmark odbędzie się w godzinach: 16 - 22 w piątek oraz 13 - 21 w sobotę. Wstęp na jarmark jest bezpłatny, na koncerty obowiązują bilety.

Koncerty zespołów oraz jarmark są częścią szerszego projektu pt. "Weekend na ludowo", skierowanego do osób, którym bliski jest powrót do korzeni kultury ludowej - powiedział PAP Michał Haber rzecznik prasowy zespołu "Mazowsze". "Jeśli impreza się przyjmie, postaramy się, by odbywała się cyklicznie" - dodał.

Siedziba zespołu "Mazowsze" znajduje się w Karolinie w podwarszawskich Otrębusach, do których dojechać można kolejką WKD. Przejazd kolejką, za okazaniem biletu na koncert zespołu "Śląsk" lub "Mazowsze", jest bezpłatny.