Podczas spotkania mowa będzie nie tylko o jej pracy w popularnym serialu, ale przede wszystkim o teatrze, o kabarecie "Dudek", z którym była związana oraz o jej najnowszej roli funkcjonariuszki SB w sztuce "Furie" Marcina Szczygielskiego", w warszawskim teatrze Komedia - powiedział PAP Life Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza.

Reklama

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli k. Radomia warto odwiedzić także z innego powodu. Znajduje się ono w pałacyku należącym niegdyś do Jerzego, brata Gombrowicza. Pisarz przyjeżdżał do Wsoli wielokrotnie. Ostatni raz w 1939 roku, niedługo przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy brat Jerzy poradził mu, aby przyjął propozycję podróży do Argentyny pionierskim rejsem transatlantyku "Chrobry". We wsolskim pałacu Gombrowicz pisał "Pamiętnik z okresu dojrzewania", debiut literacki pisarza oraz fragmenty "Ferdydurke".

Na stałej wystawie prezentowane są nie tylko listy, rękopisy i dokumenty należące do Witolda Gombrowicza, lecz także cenne fotografie ze zbiorów rodzinnych pisarza. Przekazała je m.in. żona pisarza Rita Gombrowicz. Wśród licznych pamiątek są krawaty, fajki, laski, okulary, wieczne pióro, filiżanka, maszyna do pisania, dwa ulubione fotele pisarza oraz walizka, z którą w 1939 roku Gombrowicz wyjeżdżał z Polski i która towarzyszyła mu na emigracji. Muzeum Witolda Gombrowicza położone jest przy trasie Warszawa-Kraków (90 km od Warszawy i 10 km od Radomia.