Udział w produkcji scenicznej "Jesus Christ Superstar" zaproponował wokalistce sam twórca przeboju, Andrew Lloyd Webber. Melanie Chrisholm wcieli się w rolę Marii Magdaleny, którą w pierwszej wersji biblijnego musicalu zarówno w wersji na Brodwayu, jak i w filmowej zagrała pochodząca z Hawajów, Yvonne Elliman.

Reklama

Brytyjka weźmie udział we wszystkich pokazach musicalu, który we wrześniu i październiku będzie wystawiany na deskach teatrów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Miałam to szczęście występować na arenach całego świata i zagrać w londyńskim West Endzie, ale odegranie roli Marii Magdaleny w niewiarygodnym "Jesus Christ Superstar" będzie jednym z moich najbardziej ekscytujących wyzwań - powiedziała Melanie C.

Chisholm i piosenkarz Jason Donovan wraz z twórcą rock opery, Webberem wezmą udział w brytyjskim telewizyjnym talent-show, który ma na celu wyłonić aktora, który zagra z musicalu Jezusa.

W pierwszej wersji "Jesus Christ Superstar" z 1970 roku w tej roli wystąpił brytyjski wokalista Ian Gillan z Deep Purple.

Była Spicetka ma już za sobą aktorski debiut na scenie. Wokalistka była nominowana do nagrody Oliviera za rolę Pani Johnstone w musicalu Willy Russela, "Blood Brothers".